TG108100363-8
TG108100363-8 Angle Grinder
Also available on
Power Tools
TG108100363-8
TG108100363-8 Angle Grinder
Industrial
Specifications
Model no.
TG108100363-8
Voltage
220-240V ~ 50/60Hz
Input power
850W
No-load speed
11000/min
Disc diameter
100mm (4")