TG109100563
TG109100563 Angle Grinder
Also available on
Power Tools
TG109100563
TG109100563 Angle Grinder
Industrial
Package comes with,
1 pc Auxiliary handle
Specifications
Model no.
TG109100563
Voltage
220-240V ~ 50/60Hz
Input power
900W
No-load speed
12000/min
Disc diameter
100mm (4")