TG1121006-38
TG1121006-38 Angle Grinder
Also available on
Power Tools
TG1121006-38
TG1121006-38 Angle Grinder
Featuring a Variable Speed Controller.
Specifications
Model no.
TG1121006-38
Voltage
220-240V ~ 50/60Hz
Input power
1010W
No-load speed
5000-12000/min
Disc diameter
100mm (4")