TMT46003
TMT46003 Digital AC Clamp Meter
Also available on
Measuring Tools
TMT46003
CAT III 600V
6,000 Display Count LCD
Specifications
Model no.
TMT46003
Voltage
DC: 0.1~600V ±(0.5% +3), AC: 0.1~600V ±(0.8% +5)
Current
AC: 1mA~600A ±(2.5% +5)
Resistance
0~60kΩ ±(0.8% + 3)