TS9204051
TS9204051 Cut Off Saw
Bench Tools
TS9204051
TS9204051 Cut Off Saw
Industrial
Specifications
Model no.
TS9204051
Voltage
220-240V ~ 50/60Hz
Input power
3000W
No-load speed
2280/min
Blade diameter
405mm*25.4mm*3mm
Cutting capacity
Steel tube: 135*6mm, Angle iron: 100*10mm, Channel steel: 126*53mm