TSTLI1201
TSTLI1201 Li-ion Garden Shear
Also available on
S12 Li-ion Battery Series
TSTLI1201
TSTLI1201 Li-ion Garden Shear
Specifications
Model no.
TSTLI1201
Voltage
12V ⎓
No-load speed
1300/min
Teeth distance
8mm
Battery
Not included
Charger
Not included
Material
Laser cut blade: SK5 steel
Width
Hedge Trimmer: 170mm, Grass shear: 90mm